#KALBİNİZ BİZE EMANET


DOÇ.DR. NİHAT ŞEN

Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı

HAKKIMIZDA

Doç.Dr. Nihat ŞEN


5 Aralık 1978'da Ankara'da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladım. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.

2002-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine Kardiyoloji AD’ da uzmanlık öğrencisi olarak çalıştım. 2007-2009 yılları arasında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladı ve eğitimine devam ettim. 2009 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesine Kardiyoloji Kliniğine yardımcı doçent kadrosuna atandım. Hatay genelinde kardiyak elektrofizyoloji labaratuvarı olmadığı ve aritmi hastalarının şehir dışında tedavi olmak zorunda kalmaları nedeni ile ELEKTROFİZYOLOJİ ve ARİTMİ alanında eğitim almak üzere Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde görevlendirme aldım. 6 ay Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde Kardiyak Elektrofizyoloji Labaratuvarında çalıştım. Ekim 2010'da askerlik görevi için başvurdu ve askerlik eğitimini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tamamladım. Askerlik görevine devam ederken Elektrofizyoloji Labaratuvarında deneyimimi artırdım. Kasım 2011'de askerlik dönüşü tekrar Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesine Kardiyoloji Kliniğine başladım. Kardiyak Elektrofizyoloji labaratuvarını kurdum.

2012 yılında Doçent unvanı kazandım. Mustafa Kemal Üniversitesi Kardiyoloji anabilim dalında Aritmi, Elektrofizyoloji ve Kalp pilleri laboratuvarı sorumlusu olarak çalıştım. 2016 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinden ayrıldım. 2014 yılında Hatay Defne Hastanesinde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. 2016 yılından itibaren tam zamanlı olarak Hatay Defne Hastanesinde çalışıyorum.

Özellikle aritmi ve pil konusunda ulusal kardiyoloji toplantılarında konuşmalarım ve farklı konularda uluslararası dergilerde yayınlanan 100 civarında makalem mevcuttur.


  • Kalp ritm bozuklukları, Kalp pilleri
  • Koroner anjiyografi ve perkutan koroner girişim (balon ve stent işlemleri)
  • Periferik vasküler girişimler ( aort damarı, bacak ve kol damarı hastalıkları)
  • Hipertansiyon, Kalp yetmezliği ve Kalp kapağı hastalıkları


Size Daha İyi Yardımcı Olabilmemiz İçin

Lütfen Bizimle İletişime Geçin